Przeskocz do treści

Jak zaistnieć w sieci?

Nie jest trudno wyobrazić sobie sytuację, w której zakładamy nową firmę, dajmy na to związana z handlem internetowym. Zakładamy taką firmę, projektujemy sami, zlecamy projektowanie strony internetowej specjalistom, otwieramy sklep internetowy z filmami na DVD i czekamy na klientów. Okazuje się, że klientów jest jak na lekarstwo, my zaś zastanawiamy się co jest grane, dlaczego mimo naszych najlepszych chęci nie możemy wystartować z biznesem. Przyczyn oczywiście może być wiele, ale nie jest także wykluczone, że strona internetowa ze sklepem z filmami nie jest odpowiednio wypozycjonowana.

internet
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pozycjonowanie stron, czyli bardzo dzisiaj na całym świecie znana, popularna forma marketingu sieciowego może sprawić, że taki właśnie sklep internetowy zdobędzie klientów. Chodzi o to, że klient musi mieć łatwy dostęp do witryny, mało kto sprawdza przecież linki znajdujące się na drugiej, trzeciej stronie wyników wyszukiwania, przeważnie odwiedza się witryny, do których odnośniki znajdują się na pierwszej stronie. Konkurencja jest spora, więc nie zawsze uda się wypromować stronę tak, aby link do strony pojawił się jako pierwszy, ale można sprawić, że będzie się pojawiał na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Taka promocja stron to świetna reklama internetowa, wystarczy zlecić jakiejś porządnej firmie pozycjonowanie i możemy oczekiwać, że wreszcie nasz sklep internetowy przyniesie nam zyski z działalności. Wówczas istnieją wielkie szanse, że potencjalny klient, który szuka powiedzmy frazy filmy DVD, natrafi na naszą witrynę, zapozna się z ofertą sprzedaży, być może skorzysta z oferty i kupi towar. Oczywiście z filmami rzecz nie jest prosta, wiadomo, że istnieje już bardzo dużo różnych sklepów z filmami na DVD i Bluray, trzeba się liczyć z wielką konkurencją, nie będzie łatwo wypozycjonować stronę sklepu tak, żeby wpisując w okno wyszukiwarki samo słowo film od razu znaleźć link do naszej strony, ale można zrobić przykładowo tak, by wpisując słowa sklep i film trafić na odnośnik do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *