Przeskocz do treści

Nie jest trudno wyobrazić sobie sytuację, w której zakładamy nową firmę, dajmy na to związana z handlem internetowym. Zakładamy taką firmę, projektujemy sami, zlecamy projektowanie strony internetowej specjalistom, otwieramy sklep internetowy z filmami na DVD i czekamy na klientów. Okazuje się, że klientów jest jak na lekarstwo, my zaś zastanawiamy się co jest grane, dlaczego mimo naszych najlepszych chęci nie możemy wystartować z biznesem. Przyczyn oczywiście może być wiele, ale nie jest także wykluczone, że strona internetowa ze sklepem z filmami nie jest odpowiednio wypozycjonowana.

internet
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pozycjonowanie stron, czyli bardzo dzisiaj na całym świecie znana, popularna forma marketingu sieciowego może sprawić, że taki właśnie sklep internetowy zdobędzie klientów. Chodzi o to, że klient musi mieć łatwy dostęp do witryny, mało kto sprawdza przecież linki znajdujące się na drugiej, trzeciej stronie wyników wyszukiwania, przeważnie odwiedza się witryny, do których odnośniki znajdują się na pierwszej stronie. Konkurencja jest spora, więc nie zawsze uda się wypromować stronę tak, aby link do strony pojawił się jako pierwszy, ale można sprawić, że będzie się pojawiał na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Czytaj dalej... "Jak zaistnieć w sieci?"

Każdy kto założył stronę internetową i zależy mu na jej wypromowaniu korzysta najczęściej z pozycjonowania stron www. Pozycjonowanie stron www jest zarazem najskuteczniejszym jak i najtańszym sposobem na wypromowanie strony internetowej. Jednak nie wiele osób właśnie zdaje sobie z tego sprawę jak bardzo ważne jest pozycjonowanie stron internetowych. Internet stał się bardzo silnym medium, z którego korzysta coraz więcej osób, dlatego też żadna kampania reklamowa nie może sobie pozwolić na pominięcie Internetu.

Zdjęcie znalezione na Mincet.com

Reklamy w telewizji, radiu, w gazetach, spamowania smsami, mailami, są to wszystko najdroższe i coraz mniej skuteczne środki marketingu i reklamy. Mniej ważne od pozycjonowanie stron jest również dbanie o swój wizerunek w Internecie. Kreowanie wizerunku to nowy trend na polskim rynku, który kładzie nacisk właśnie na to jak postrzegają nas klienci. Chodzi tutaj przede wszystkim o estetykę strony internetowej oraz o logo, treści prezentowane na stronie www, znajomość marki, łatwość odszukania usługi czy produktu. Czytaj dalej... "Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach"